فکر واردات کالا از چین به ذهن خیل عظیمی از هموطنان گرامی خطور می‌کند. لازم به ذکر است در طول تجربه‌ی سالیان متمادی در ارتباط با افردای که قصد واردات کالا از چین را داشته‌اند بر آن شدم جهت تسهیل برداشت مخاطبان و شناسایی و دسته‌بندی آن‌ها، روند کلی و راهکارهای مفید جهت پیشگری از تحمیل هزینه‌های اضافی و اتلاف زمان را در این بخش تشریح نمایم.

شما از کدام دسته هستید؟

  • کالای مورد نظر خود به همراه تامین کننده‌ی آن را یافته‌‌اید و در محاسبه‌ی هزینه‌های ثبت سفارش، حمل، ترخیص و انتقال مالی (اعم از هزینه‌ی حواله‌ی یوآن، استفاده از حساب کونلون بانک، محاسبه‌ی مابه‌التفاوت استفاده از حواله‌ی یوآن به حساب کونلون بانک با سایر حساب‌ها و…) با سوالات و ابهاماتی مواجه هستید:

برای این دسته از مشتریان که مشخصات کامل کالای مورد نظر خود را در اختیار داشته و همچنین تامین کننده‌ی آن در چین را هم می‌شناسند محاسبه‌ی سایر هزینه‌ها بر اساس پرفرمای صادر شده توسط تامین کننده انجام می‌گردد. در واقع این دسته از مشتریان به دنبال سورسینگ یا پیدا کردن تامین کننده‌ی دیگر نیستند و فقط محاسبه‌ی هزینه‌های تحمیلی جهت برآورد قیمت نهایی برایشان حایز اهمیت است.

واردات کالا از چین

پیشنهاد ما به این دسته از مشتریان ارسال پرفورمای صادر شده از سوی تامین کننده به مجموعه‌ی ما می‌باشد. کارشناسان این مجموعه با بهره‌گیری از تجربیات مبادلات تجاری که تاکنون انجام گرفته هزینه های نهایی از ثبت سفارش کالا گرفته تا نقل و انتقال مالی و حمل و ترخیص را برای شما محاسبه می‌کنند. نکته‌ی اساسی برای این دسته از مشتریان این است که با توجه به تعدد بخشنامه‌های صادره در خصوص مقررات بازرگانی کالاها استفاده از یک تیم به روز و آشنا با قوانین، از مشکلات احتمالی آتی پیشگیری نموده و مسیر تصمیم‌گیری را برای شما شفاف‌تر می‌نماید.

در بخش نقل و انتقال مالی، مجموعه‌ی ما امکان معرفی شرکت‌‌های معتبر چینی دارای حساب کونلون بانک را برای شما فراهم می‌کند. لذا در صورتی که تامین کننده‌ی شما دسترسی به حساب کونلون بانک نداشته باشد با استفاده از همکاری شرکت تریدر معرفی شده، نقل و انتقال مالی  و حواله‌ی یوان و یا سایر ارزها  با هزینه و ریسک پایین قابل انجام خواهد بود. پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی پیچیدگی‌های حساب کونلون بانک را مطالعه نمایید.

در مورد فوق اولین سوالی که برای مخاطبین به وجود می‌آید بحث چگونگی اعتماد به شرکت و حساب معرفی شده جهت انجام حواله‌ی یوآن، است. لازم به توضیح است در این گونه موارد تامین کننده‌ی شما با شرکت تریدر مذاکراتی را انجام می‌دهند و سپس تاییدیه پرداخت به حساب کونلون شرکت تریدر از طریق تامین کننده‌ی شما به مجموعه‌ی شما اعلام می‌گردد. در واقع توافقی بین تامین‌کننده و شرکت تریدر در خصوص نقل و انتقال مالی انجام گرفته و نتیجه‌ی تایید به سمع شما می‌رسد.

واردات کالا از چین ، واردات کالا از چین، 

واردات از چین

 

  • کالای مورد نظر خود را یافته اما در انتخاب منبع تامین دچار تردید هستید؟

برای این دسته از مشتریان، که مشخصات کالای مورد نظر خود را در اختیار دارند اما در مورد خرید از تامین کننده با توجه به مباحث کیفی و قیمتی به نتیجه نهایی نرسیده اند راهکارهای ذیل پیشنهاد می‌گردد:

در اولین اقدام مشخصات دقیق کالای مورد نظر خود را برای همکاران این مجموعه ارسال نمایید. اگر تامین کننده‌ی خاصی مد نظر شماست اطلاعات تامین کننده را جهت ارزیابی ارسال نمایید. مجموعه‌ی ما با توجه به اشراف مناسب به بازار تولیدات چین در ازای دریافت حق مشاوره امکان ارزیابی تامین کننده‌ی شما را فراهم می‌کند. درصد بالایی از تامین کنندگانی که هموطنان جهت تهیه محصولات به آنها مراجعه میکنند در واقع واسطه های دست چندم می‌باشند و به طبع هزینه های این واسطه‌گری به هزینه نهایی شما افزوده می‌شود. لذا همانطور که در تجربیات قبلی به وفور شاهد آن بوده‌ایم ارزیابی تامین کننده به شما امکان دسترسی به تولید کننده‌ی اولیه محصول را می‌دهد. پیشنهاد اول ما به شما بررسی تامین کننده و مقایسه‌ی قیمت نهایی محصول با قیمت تولید کننده‌ی اصلی می‌باشد. پس از نهایی شدن انتخاب تامین کننده شما در واقع در دسته‌ی مشتریان بند قبل قرار می‌گیرید. البته پیشنهاد همیشگی ما به شما بازدید از امکانات شرکت یا کارخانه‌ای است که قصد خرید از آن را دارید. بدیهی است این بازدید پس از اخذ پیشنهادهای فنی و مالی و نزدیک شدن به انتخاب نهایی و یا محدود شدن گزینه‌ها به دو یا سه شرکت می‌باشد. در این مرحله هم جهت انجام مذاکرات نهایی و بازدید از امکان همراهی مترجم این مجموعه می‌توانید بهره‌مند شوید. استفاده از یک مترجم تخصصی زبان چینی با تسلط و اشراف بر مبانی قراردادی و فنون مذاکره شما را از تجربه‌ی اشتباهات دیگران بی‌نیاز می‌کند.

  • کالای مورد نظر و به طبع منبع تامین آن هنوز برایتان مشخص نیست؟

برای این دسته از مشتریان که متاسفانه تعدادشان هم کم نیست بدیهی است تنها توصیه ما تمرکز بر یافتن کالایی است که از نظرشان واردات آن توجیه اقتصادی دارد. شاید یک سفر به چین و بازدید از مناطق تولیدی پیشنهاد خوبی نباشد! و حتما هم همینطور است. لذا توصیه این مجموعه به شما تمرکز بر یافتن کالا و سپس تماس با همکاران ما می‌باشد

در بخش بعدی واردات کالا از چین، جزییات بیشتری از امکانات و خدماتی که ما میتوانیم در راستای سهولت واردات از چین برای مشتریان عزیز فراهم کنیم را توضیح خواهیم داد.

واردات کالا از چین ، واردات کالا از چین، 

واردات کالا از چین ، واردات کالا از چین، 

 

پیمایش به بالا