مدرک HSK یا تست مهارت زبان چینی (مترجم با مدرک HSK5)

این آزمون در زبان چینی و به جهت سنجش میزان مهارت افراد غیرچینی برگزار میگردد. هر فرد بنا بر توانایی و نیاز پس از فراگیری و آموزش زبان چینی در این آزمون شرکت کرده و میزان مهارت خود را ارزیابی میکند.

نکته مهم آنست که این آزمون برای افراد غیرچینی برگزار میشود و به عبارتی برای سنجش مهارت های افراد خارجی کاربرد دارد. مشابه آنچه برای آزمون‌های تافل و آیلتس برای علاقه مندان مطرح است هر فرد به فراخور نیاز در یکی از سطوح این آزمون نیاز به کسب نمره قبولی دارد.

HSK برگرفته از HanyuShuipingKaoshi و به معنای تست مهارت زبان چینی است.

 این آزمون در شش سطح از (پایین ترین سطح) HSK1 تا (بالاترین سطح)HSK6 برگزار میگردد که سطح نهایی آن بیشتر جهت معلمین آموزش زبان چینی کاربرد دارد.

در هر صورت اگر به دنبال یک مدرک معتبر بین الملی در زبان چینی هستید و یا برای ارزیابی میزان توانایی یک مترجم به معیاری نیاز دارید آزمون HSK و بررسی سطح طرف مقابل در این آزمون بهترین راه حل است.

آزمون HSK  توسط وزارت علوم چین برگزار میگردد و از سال ۱۹۹۲ تا کنون در حال برگزاری است.

آزمون بررسی مهارت زبان چینی نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به صورت آنلاین و اینترنتی هم برگزار گردید و داوطلبان امکان انتخاب به صورت آنلاین (INTERNET BASED) یا به صورت کاغذی (PAPER BASED) را در این آزمون دارند.

همچینین در مهارت نوشتار امکان انتخاب به دو شکل سنتی (TRADITIONAL)  و یا ساده شده (SIMPLIFIED) برای شرکت کنندگان مهیاست.

چهار مهارت اصلی زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن) در این آزمون سنجیده می‌شود. و مهارت صحبت کردن یا SPEAKING در سه سطح ارزیابی می‌گردد.

متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمیگردد و علاقه مندان جهت شرکت در این آزمون باید به کشورهای مجاور نظیر ترکیه و ارمنستان و… مراجعه نمایند.

 

در ادامه به اختصار توضیحاتی در خصوص سطوح مختلف این زبان ارایه می‌گردد:

 

HSK1:

 این سطح برای داوطلبانی طراحی شده که می‌توانند از کاراکترها و جملات ساده در زبان چینی استفاده کنند و در حد ابتدایی ارتباط برقرار کنند.

این سطح افراد را برای ادامه زبان چینی آماده می‌کند و در واقع گام اول در شروع زبان چینی است. در سطحHSK1  تمام کاراکترها با آواها ارائه می‌شوند.

 

HSK2:

برای داوطلبانی طراحی شده که به صورت ساده از زبان چینی در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. برقراری ارتباطات اولیه در این سطح امکان پذیر است

در HSK2  تمام کاراکترها با آواها ارائه می‌شوند.

 

HSK3:

برای داوطلبانی طراحی شده که از زبان چینی برای زندگی شخصی، کاری یا تحصیلی خود استفاده می‌کنند و می‌توانند اکثر کارهای ارتباطی خود در چین را انجام دهند.

 

HSK4:

برای داوطلبانی طراحی شده است که می‌توانند در مورد موضوعات زیادی، چینی صحبت کنند و می‌توانند با استاندارد بالایی با زبان چینی صحبت کنند.

 

HSK5:

برای داوطلبانی طراحی شده که می‌توانند مجلات و روزنامه‌های چینی را بخوانند و فیلم‌های چینی را متوجه شوند و قادر به نوشتن و سخنرانی طولانی به زبان چینی هستند.

 

HSK6:

برای داوطلبانی طراحی شده که می‌توانند هر اطلاعاتی در زبان چینی را درک کنند و مقصود خود را کاملا صریح به صورت سخنرانی و یا در قالب نوشته بیان کنند.

 

با توجه به موارد فوق اگر قصد سفر به چین برای موضوعات گردشگری و تفریحی دارید میتوانید از مترجم هایی با مدارک سطح پایین‌تر استفاده کنید.

اگر هدف شما از سفر به چین تجارت، خرید، بازدید نمایشگاهی، بررسی و ارزیابی تولیدکنندگان، عقد قراداد و مذاکرات بازرگانی و فنی و حقوقی است بهتر است از مترجم هایی با سطح HSK4 به بالا استفاده نمایید تا در روند انجام کارتان و برقراری ارتباط و انتقال مفاهیم به ویژه در موارد فنی و حقوقی دچار مشکل نشده و به راحتی به نتیجه‌ی مورد نظر خود برسید.

در صورت نیاز به امور غیرتوریستی و گردشگری از همراهی مترجم با مدرک HSK5 از تیم ما میتوانید بهره ببرید.

پیمایش به بالا