هفته‌ی گذشته جهت سورسینگ قطعات موتور دیزل برای یکی از مشتریان محترم ایرانی به شهرهای محل تولید این قطعات رفتم. موتورهای دیزل و دیزل ژنراتورهای مختلفی از برندهای متنوع چینی در بازار ایران موجود هست. بسیاری از این موتورهای دیزل و یا دیزل ژنراتورها در ادوات کشاورزی نظیر کولتیواتورها ، تیلرها و سایر ادوات از این نوع به کار میرود.

موتورهای دیزل  و بنزینی (موتور برق) از برندهای متنوعی نظیر کیپور، کاما، لانسین، کوپ (Kipoor, Kama, Lancin, Koop) و … در بازار ایران موجود هستند. عمده مورد مصرف این موتورهای دیزل یا موتور برق در صنایع کشاورزی و ادوات کشاورزی نظیر تیلرها، پمپ ها و سایر تجهیزات اینچنینی است.

تحقیقات جهت پیدا کردن تولیدکنندگان معتبر چینی  قطعات مختلف این موتورها در بازه‌ی زمانی تقریبا ده روزه انجام گرفت که ذیلا اشاره ای به نحوه انجام کار خواهم داشت.

دریافت مشخصات فنی قطعات موتور دیزل:

اولین مرحله بعد از توافق با مشتری دریافت دقیق اطلاعات فنی و مشخص شدن خواسته های مشتری است. ارسال یک فایل با مشخصات فنی و تعداد نهایی مورد درخواست به همراه سایر ملاحظاتی که مشتری مد نظر دارد در این مرحله انجام می گیرد. باید سعی نمود پس از تکمیل مطالعات لیست نهایی ارسال گردد تا از تغییر و اصلاح آن در میانه کار اجتناب گردد.  لذا صرف زمان مقتضی برای تهیه درخواست و نهایی نمودن آن اولین تقاضای من از مشتریان محترم است.

جستجوی اینترنتی:

محدوده‌ی کار سورسینگ در اینجا و در این مرحله تعریف می‌شود. ابتدا شرکت ها و برندهای اصلی که مدعی ساخت و فروش این قطعات هستند در جستجوی چینی در میان وبسایت های چینی زبان پیدا میشود. شاید بسیاری از این برندها فقط تولیداتشان را در داخل بازار چین به فروش میرسانند و امکان ارتباط با آنها بدون تسلط به زبان چینی و اشراف به لغات و اصطلاحات فنی در زبان چینی میسر نباشد. لذا ارتباطات اولیه و انتقال داده‌ها بین من و تولیدکنندگان جهت کوچکتر شدن دایره انتخاب صورت میپذیرد. این مرحله صرفا برای پیدا کردن کارخانه‌ها و برندهایی است که در اصل مونتاژ کننده و یا به اصطلاح پکیجر هستند و قطعا قیمت‌های پیشنهادی آنها با قیمت های تولیدکنندگان اصلی تفاوت زیادی دارد. ضمنا این جستجو به زبان چینی و در سایت‌های چینی صورت می‌پذیرد تا از مواجه با واسطه‌ها و اتلاف زمان اجتناب شود. اکثر مشتریان زمانی که مستقیما قصد پیدا کردن تولیدکنندگان را دارند از منابع سایت علی بابا و وبسایت های مشابه استفاده میکنند که در این صورت احتمال مکاتبه با تولیدکننده اصلی بسیار پایین است و طرف مقابل در اکثر موارد شرکت واسطه می‌باشد.

سورسینگ قطعات موتور دیزل در چین
 

بازدید میدانی:

پس از مشخص شدن برندهای اصلی از کارخانه های آنها بازدید صورت میپذیرد. در این بازدیدها هدف اصلی پیدا کردن تولیدکنندگان اصلی قطعات است. برای یک موتور دیزل یا موتور برق که در ادوات کشاورزی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد حدود هفتاد قلم کالا مورد نیاز است. هر قلم توسط یک شرکت که متخصص در این زمینه هست و توان فنی آن شرکت در جهت تولید این قطعه به کار رفته تولید می شود. به هر حال کاهش هزینه ها و منطقی بودن قیمت نهایی، شرکت ها را به سمت تولید تخصصی یک کالا سوق میدهد تا انجام و تولید صد در صد قطعات، به عنوان مثال یک شرکت فقط در تولید میل بادامک موتور دیزل تخصص دارد شرکت دیگر شاتون دیگری سرسیلندر و به همین شکل سایر اقلام باید از منبع تخصصی آن کالا تهیه و به مشتری معرفی گردد. علاوه بر تسلط به زبان چینی جهت برقراری ارتباط با تولیدکنندگان و انتقال نکات فنی مشتریان به آنها توانایی فنی و اشراف به موارد بازرسی در بحث کیفیت قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است.

ارزیابی و اعتبارسنجی تولیدکنندگان چینی (Vendor Evaluation)

در این مرحله کارخانه‌ها و کارگاه هایی که تولید کننده اصلی قطعات هستند و به شکلی تامین کالا برای برندها را انجام می‌دهند مورد شناسایی و بازدید قرار میگیرند. در این بازدیدها توان فنی، میزان تولیدات، کیفیت اجناس، رضایت مشتریان سابق و از همه مهمتر وضعیت این شرکت ها در شبکه بانکی چین و سیستم قضایی چین بررسی میشود. در صورت تایید وضعیت از نظر شفاف بودن فعالیت ها و  تطابق کیفیت اجناس با نیازهای مشتری نهایتا بهترین گزینه جهت  تهیه نمونه و یا عقد قرارداد و خرید به مشتری معرفی میگردد.

خرید از تولیدکنندگان اصلی و یا به اصطلاح (OEM) ها هزینه‌ها را به طرز چشمگیری کاهش داده و مسیری منطقی و بهینه جهت خرید پیش روی مشتریان قرار می‌دهد.

با توجه به ایجاد امکان پرداخت در چین در بسیاری از موارد پروسه‌های تهیه نمونه از چین به سرعت صورت می‌پذیرد و در کوتاهترین زمان نمونه‌های درخواستی مشتریان تهیه و به ایران ارسال می گردد.

در کلیه مراحل و در ضمن حضور و بازدید از کارخانه‌های تولیدکننده از طریق ارتباط تصویری آنلاین مشتری در جریان کامل وضعیت کارخانه قرار گرفته و موارد و ملاحظات مد نظر خود را از طریق مترجم زبان چینی به تولیدکننده انتقال می دهد.

مصرف بازار ایران برای این موتورها سالانه حدود ۴۰۰۰ دستگاه می‌باشد که عمدتا به صورت پکیج کامل به ایران وارد می‌شود. در کارخانه‌های معرفی شده به مشتری محترم رنج تولید روزانه برخی از این کارخانه‌ها تا ۵۰۰۰ دستگاه در روز هم می‌رسید.

با توجه به سیاست‌های دولت مرکزی چین و حذف موانع بر سر راه تولید، اکثر تولیدکنندگان چینی با هزینه‌های بسیار پایین در حال تولید قطعات یدکی موتور دیزل هستند و با توجه به پیشینه این صنایع در چین و تعدد تولیدکنندگان، با تمرکز بر نکات اعتبارسنجی و ملاحظات کنترل کیفی، منابع بسیار مناسبی به مشتری محترم معرفی گردید.

گام بعدی پس از نهایی شدن نقاط هدف برای خرید قطعات یدکی و پارت های اصلی، تهیه نمونه اجزای موتور دیزل و ارسال آن به ایران بود. در حال حاضر نمونه ها از کارخانه‌های تولیدکننده در نقاط مختلف چین تهیه شده و در حال تکمیل جهت ارسال به ایران می‌باشد.

پیمایش به بالا