بازرسی پوشش و رنگ شیرآلات صنعتی یا ولو ها تقریبا در آخرین مراحل بازرسی انجام میگیرد.

در بازرسی رنگ علاوه بر بررسی کیفیت متریال استفاده شده و مطابقت آن با استانداردهای مد نظر کارفرما مواردی از قبیل کیفت آماده سازی سطوح پیش از رنگ آمیزی، بررسی ضخامت لایه‌ها مطابق اسپک، یکنواختی رنگ‌آمیزی سطوح و چسبندگی بررسی میشود.

شیرآلات صنعتی

بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه ها امکاناتی که برای این بخش از فعالیت به کار میگیرند خیلی سطح بالا نیست و این باعث می‌شود کالای تولیدی نهایی در بحث پوشش کیفیت لازم را نداشته باشد.

همانطور که همکاران محترم استحضار دارند بحث پوشش به ویژه برای شیرآلات اهمیت بالایی دارد و به راحتی با قصور و غفلت در این زمینه هزینه‌هایی زیادی به مصرف کنننده نهایی تحمیل می‌شود.

یکی از کارهایی که به شخصه مدت زیادی بازرسی آن را انجام داده ام همین شیرآلات صنعتی در کلاس‌های کاری متفاوت، انواع مختلف  و در متریال های متنوع بوده. کارخانه ها و کارگاه های زیادی در چین در حال تولید شیرآلات با کیفیت های مختلفی هستند که هر کدام با توجه به محل مصرف، مشتری خاص خود را دارند.

شیرآلات صنعتی

برای مشتریان محترم ایرانی هم اگر تمایل به خرید شیرآلات از چین داشته باشند با توجه به حساسیت کار و محل مصرف، تولید کننده‌ی مورد نظر ارزیابی شده و پس از تکمیل فعالیت سورسینگ دو یا سه تولیدکننده به مشتری معرفی میگردد.

تصاویر این بخش مربوط به بازرسی پوشش و رنگ آمیزی شیرآلات برای یکی از مشتریان محترم ایرانی است. مراحل قبلی اعم از تست فشار شیرآلات و تست آب بندی و هوابندی قبلا انجام گرفته است. پس از این مرحله نظارت بر پکینگ و مطابقت تعداد و نوع در بازرسی PSI یا همان بازرسی قبل از حمل انجام می‌گیرد.

 

پیمایش به بالا