با توجه به اتفاقات اقتصادی رخ داده در ایران در سال اخیر و سال گذشته و کاهش ارزش پول ملی سمت گیری مشتریان و تجار هم دستخوش تغییراتی متناسب با قدرت اقتصادی بازار ایران شده است.

یکی از تاثیرات کاهش ارزش پول ملی بالا رفتن قیمت اجناس وارداتی است در ایران با توجه به اینکه این بالا رفتن قیمت با ممنوعیت هایی در واردت کالا و تغییر تعرفه ها بر اساس اولویت های ورود کالا بوده افزایش قیمت ها به شکل مضاعفی از کاهش ارزش پول ملی رخ داده است.

کالاهایی که در سالهای گذشته به راحتی ثبت سفارش، حمل و سپس به ایران وارد میشد در حال حاضر به راحتی امکان ثبت سفارش و ترخیص را ندارند. همین امر در کنار محدودیت های بین المللی در نقل و انتقالات مالی و تحریم ایران باعث افزایش مضاعف قیمت کالاهای وارداتی در ایران  شده است.

از طرف دیگر بی ثباتی بازار ارز در ایران حتی معدود بازرگانان و تجاری که علاقه مند به فعالیت در این حوزه هستند را هم در وضعیت بلاتکلیف قرار داده است. تغییر مداوم بخشنامه های ارزی و گمرکی انرژی شرکت های فعال در بخش خدمات بازرگانی را مستهلک کرده و این پیش بینی ناپذیری رفتارهای دولت تاثیر منفی در تامین نیازهای داخلی گذاشته است.

از طرف دیگر با توجه به افزایش هزینه های تامین کالا و بالا رفتن قیمت تمام شده، رفتار مشتریان بازارهای مختلف هم تفاوت های قابل ملاحظه ای داشته است. در مورد کارگاه ها  و واحدها صنعتی که تا پیش از این هم از فرسوده و قدیمی بون تجهیزات رنج می‌بردند شرایط سخت تر از گذشته شده است.

خرید قطعات الکترونیک از چین

قبلا اگر کارخانه یا کارگاهی سعی در نوسازی و به روز رسانی تجهیزات خود را داشت مسیر ساده تری هم از جهت انتقال ارز و هم ثبت سفارش کالا و ترخیص پیش رو داشت. اما در حال حاضر با توجه به بالا رفتن قیمت مواد اولیه و کمتر شدن فروش نسبت به گذشته کارگاه ها و کارخانجات توان مالی کمتری در جهت نوسازی تجهیزات خود دارند و در طرف دیگر هم افزایش هزینه های ناشی از کاهش ارزش پول ملی عملا بسیاری از آنها را مجاب نموده از نوسازی و به روزرسانی تجهیزات خود در شرایط فعلی اجتناب نمایند.

لذا در جهت حفظ و نگهداری تجهیزات موجود برآمده اند. نگهداری این تجهیزات فرسوده هم نیاز به قطعات و وسایلی دارد که هم به دلیل تحریم واردات آن کار آسانی نیست و هم با توجه به قدیمی بودن از روند تولید کارخانه های اصلی خارج شده اند.

توضیحات فوق فضای کلی کسب و کار در ایران در این شرایط را تا حدودی مشخص می‌نماید. در بخش سورسینگ کالا در چین در حال حاضر بسیاری از مشتریان در جهت تعمیر و نگهداری ماشین آلات کارگاه و یا کارخانجات خود به مجموعه ما رجوع می‌نمایند.

ما در حد امکان و در صورت وجود قطعات مورد نیاز مشتریان با صرف زمان و جستجوی تخصصی تولیدکنندگان کالاهای مورد نیاز مشتریان را به آنها معرفی می‌نماییم. امیدواریم در آینده نه چندان دور وضعیت اقتصادی کشور با گشایش هایی همراه باشد تا صنایع مولد امکان به روز رسانی تجهیزات و افزاییش ظرفیت تولیدات خود را داشته باشند.

در حال حاضر بسیاری از مشتریان در صنایع مختلف از تولیدات صنعتی گرفته تا تامین ملزومات الکترونیکی صنایع مختلف به دنبال روشن نگه داشتن چراغ واحد کسب و کار خود هستند.

چندی پیش یکی از مشتریان محترم جهت تامین کیت و بردهای الکترونیکی به کار رفته در ماشین های اداری مراجعه نمود با توجه به مشخص بودن برند و پارت نامبر قطعات، در مدت زمان کوتاهی تولیدکننده شناسایی و خرید برای مشتری محترم انجام گرفت. در این گونه موارد بسیاری از مشتریان خودشان مصرف کننده نهایی هستند و به تعداد قابل توجهی از قطعه مورد نظر نیاز ندارند.

زمانی که تعداد درخواستی از مینیمم اردرهای یک کارخانه کمتر باشد به ناچار تامین کالا از مسیرهای دیگری انجام می‌شود که باطبع در افزایش قیمت کالای موردنیاز تاثیر خواهد  داشت.

در هر صورت با توجه به تکرار سوال مینیمم سفارش از سمت مشتریان محترم باید عرض کنم در واقع مینیمم وجود ندارد. و به هر تعداد از هر کالایی که نیاز مشتری است امکان تامین وجود دارد. در اینجا بحث بیشتر روی محل تامین و قیمت تمام شده کالا خواهد بود. ترجیح مجموعه ما ارتباط مستقیم مشتریان با تولیدکنندگان چینی است.

خرید از تولیدکنندگان با توجه به پایین تر بودن قیمت تمام شده اولویت اول در بحث سورسینگ کالا در چین است اما اگر به دلایلی از جمله تیراژ درخواستی این امکان مهیا نبود در گام بعدی تامین از تریدرهای به نام و معتبر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

یکی دیگر از نکات مثبت در بحث سورسینگ کالا در چین، همراهی مشتریان در تمامی مراحل کار است. به هر حال مشتری بهتر از هر فرد دیگری کالای مورد درخواست خود را میشناسد.

حضور مشتری در مکالمات و مذاکرات با کارخانه ی تولید کننده در چین و استفاده از خدمات مترجم زبان چینی در خرید بهینه تاثیر بسزایی دارد. در خصوص کالاهایی که نیاز به بازرسی حین ساخت دارند امکان حضور بازرس مقیم چین در مراحل ساخت و انجام تست و آزمایش های متناسب در محیط کارخانه برای مشتریان محترم مهیاست.

همچنین در صورت نیاز به بازدید از نمایشگاه‌های چین و همراهی مترجم زبان چینی در مذاکرات و ارایه مشاوره بازرگانی امکان استفاده  و همراهی مترجم نمایشگاهی با تسلط بر زبان چینی و اشراف به امور بازرگانی و حقوقی در چین برای مشتریان محترم فراهم است.

واردات قطعات الکترونیک از چینخرید قطعات الکترونیک از چین

در پایان ضمن تشکر از همراهی دوستان و مشتریان ارجمند خواهشمند است در صورت نیاز به تهیه کالا از چین و یا یافتن تولیدکننده کالای موردنیاز در چین از بخش تماس با ما با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

در سایر مراحل از قبیل پرداخت مالی و حواله یوان و یا ارسال کالا از چین به ایران کارشناسان این مجموعه آماده ارایه مشاوره می‌باشند.

پیمایش به بالا