خرید دستگاه پرس از چین یکی از اجزای پر مصرف انواع خطوط تولید در صنایع مختلف هستند. انواع مدل‌های دستگاه‌های پرس با توجه به نوع کاربرد آن ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که قبلا درخصوص مبحث سورسینگ در چین و نحوه منبع یابی و تامین کالا در چین اشاره کردم در ابتدا اطلاعات محصول مورد نیاز از سمت متقاضی به طور کامل در اختیار کارشناسان این مجموعه قرار می‌گیرد.

نوع کاربرد و مشخصات فنی مورد نیاز جهت پیدا کردن بهترین تولیدکنندگان چینی گام اول در مبحث سورسینگ کالا است.

واردات دستگاه پرس از چین

دستگاه پرس تامین شده توسط این مجموعه جهت استفاده در خط تولید کف پوش طراحی و ساخته شده است. این نوع پرس هیدرولیک در پروسه ی تولید کفپوش و به منظور پرس نمودن کاغذ طرح دار بر روی پلیت های MDF یا HDF کاربرد دارد.

پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز، شناسایی تولیدکنندگان دستگاه پرس در چین آغاز گردید. چندین تولیدکننده‌ی این نمونه دستگاه پرس شناسایی شد. لازم به ذکر است که در پروسه سورسینگ کالا در چین کارخانه‌ها و تولیدکنندگانی به مشتریان محترم معرفی می‌شوند که اغلب محصولات تولیدی خود را در بازار چین به فروش می‌رسانند و اکثرا تولیدکنندگانی بدون بخش بازرگانی هستند و بالطبع همین عامل باعث شناسایی تولیدکنندگانی با پیشنهادهای مالی به مراتب پایین‌تر نسبت به سایرین می‌گردد.

ارتباط بدون واسطه با کارخانه‌ی تولیدکنندگان چینی امکان شخصی سازی برخی از آیتم‌ها به منظور عملکرد بهینه متناسب با نیاز مشتری را هم به همراه دارد.

خرید دستگاه پرس

نکته‌ی مهم پس از شناسایی تولیدکنندگان، ارزیابی و اعتبارسنجی آنها می‌باشد. ارزیابی و اعتبارسنجی اولیه از طریق دسترسی به اطلاعات شرکت‌ها و با سنجش میزان اعتبار آنها در شبکه‌ی بانکی و سیستم قضایی چین به دست می‌آید. پس از آن تولیدکنندگانی که در مرحله اول پیشینه‌ی مثبتی داشتند جهت بازرسی از کارخانه در چین و شروع مذاکرات انتخاب می‌شوند.

در این مرحله امکانات کارخانه‌ی تولیدکننده در چین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. توان تولید، کیفیت محصولات، رضایت مشتریان سابق و امکانات تست و مدت زمان تحویل کالا در بازدید حضوری مشخص می‌گردد.

در گام نهایی با سنجش داده‌های حاصل از بازدید حضوری یکی از کارخانجات تولیدکننده دستگاه پرس هیدرولیک به عنوان سورس مورد تایید و متناسب با نیاز مشتری محترم به ایشان معرفی گردید.

خرید دستگاه پرس از چین

تمام مراحل فوق برای مشتری محترام ایرانی انجام گرفت و نهایتا یکی از تولیدکنندگان با کیفیت دستگاه های پرس معرفی گردید. در ادامه‌ی مراحل پس از عقد قرارداد کلیه‌ی درخواست ها و نیازهای مورد تاکید متقاضی به کارخانه منتقل شد و نهایتا محصول تولید شده مطابق با نیازهای مشتری گرامی در مراحل ساخت مورد بازرسی قرار گرفت.

نصب و راه‌اندازی دستگاه پرس در ایران و آموزش نحوه استفاده به پرسنل خریدار از دیگر آیتم‌های تولیدکننده‌ی چینی دستگاه پرس هیدرولیک بود که پس از ورود دستگاه به ایران با اعزام کارشناسان تولیدکننده در محل کارخانه‌ی خریدار به انجام رسید.

در حال حاضر دستگاه در کارخانه نصب و راه‌اندازی گردیده و آموزش به پرسنل انجام گرفته است. سایر تجهیزات خط تولید کفپوش پس از ترخیص از گمرک با حضور کارشناسان سایر تولیدکنندگان چینی انجام خواهد گرفت.

نکته‌ی مهم در پروژه‌ی تامین خط تولید از چین، شناسایی تولیدکنندگان تک تک بخش‌های خط تولید می‌باشد. با مراجعه به صورت جنرال به یک شرکت تریدر در چین که مدعی تامین خطوط تولید می‌باشد اجزا و قطعات مختلف از کارخانجات تامین شده و در قالب یک پکیج به فروش می‌رسد.

اما در مبحث سورسینگ هر بخش از خط تولید از تولیدکننده‌ی متخصص در همان بخش تامین خواهد گردید که بالطبع در کاهش هزینه‌ی تمام شده برای مصرف کننده تاثیر به سزایی دارد. و همچنین به واسطه‌ی خرید مستقیم ازکارخانه در چین و ارتباط مستقیم خریدار و تولیدکننده‌ی چینی ریسک طرف شدن با شرکت‌های بدون پشتوانه و کلاهبردار کاهش می‌یابد.

در خصوص تامین خط تولید کفپوش از چین برای متقاضی محترم مورد اشاره، تجهیزات این خط تولید که شامل مجموعه‌ی دستگاه پرس و خنک کننده، دستگاه شیار زن، دستگاه برش و دستگاه کلیک‌زن بود، تجهیزات مورد اشاره از چهار کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی مجزا در چین تامین گردید.

در این پروژه مباحث سورسینگ و شناسایی تولیدکنندگان در چین، بازرسی حین ساخت کالا در چین، بازرسی پیش از حمل، نقل و انتقالات مالی و پرداخت ارزی، پرداخت در چین  و حواله یوان، حمل از چین در زمان نصب و راه اندازی و آموزش به پرسنل توسط این مجموعه انجام گرفته است.

بازرسی دستگاه پرس در چین

ضمن تشکر از همراهی مخاطبین گرامی خواهشمندیم در صورت نیاز به تامین خطوط تولید از چین و یا تامین دستگاه پرس از چین از طریق شماره‌های ارائه شده در بخش اطلاعات تماس با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشند.

پیمایش به بالا