خرید و واردات کالا از چین

یکی از ضروری ترین ملزومات استفاده از ایمپلر یا پروانه ها، داشتن دانش بالانس و ارتعاشات آنها می باشد. وجود ارتعاشات در یک جسم دوار مساوی با کاهش عمر یاتاقانها و دستگاه مورد نظر و همچنین ایجاد سروصدا می باشد. ارتعاشات اضافی در یک پروانه می تواند دلایلی بسیاری داشته باشد که یکی از مهمترین دلایل آن را می توان وجود نابالانسی دانست.

کم شدن مقدار ارتعاشات در یک پمپ سانتریفیوژ و یا هر دستگاه دواری موجب بالا رفتن طول عمر و عملکرد مطمئن پمپ و آن تجهیز میشود. یکی از اصلی ترین عامل های به وجود آوردن ارتعاش ها در پمپها، فن‌ها، الکتروموتورها و توربین‌ها بالانس نبودن پروانه و یا شفت این تجهیزات است. چنانچه وزن یک پروانه به طور تماما یکنواخت در پیرامون محور دوران پخش نشده باشد، درزمان چرخش پروانه، نیروی گریز از مرکزی مناسب با توان دوم سرعت دورانی در طرفی که پروانه سنگینتر است ایجاد می شود که نتیجه ی این نیروی گریز از مرکز به وجود آمدن ارتعاش برروی تجهیز خواهد بود

یکی از مهترین قسمت های خرید دستگاه از چین  برای مشتریان محترمی که قصد واردات کالا از چین را دارند شناسایی تولیدکنندگان دست اول کالا میباشد. با توجه به اینکه اغلب کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی که تولید یک محصول را به عهده دارند دارای بخش بازرگانی نمی‌باشند معمولا خریدهای مشتریان خارجی از واسطه‌هایی که عملا خود مشتری این کارخانجات هستند صورت میپذیرد. و طبعا در صورت خرید از واسطه ها هزینه های اضافی به مشتریان تحمیل میگردد.

یکی از فعالیتهای من در هفته های گذشته بررسی و ارزیابی تولیدکنندگان دستگاههای بالانس بود. در واقع تجهیزاتی که جهت رفع نابالانسی در پروانه‌ی پمپ و توربین‌ها و سایر ادوات دوار به کار گرفته می‌شود. همانطور که در بخش بالا اشاره شد نامیزانی و نابالانسی در صورت رفع نشدن ضمن کاهش عملکرد تجهیز موجب ضررهای مالی سنگین‌تری در آینده خواهد شد.

در مورد روش شناسایی و ارزیابی در مقاله های قبلی توضیحاتی ارایه شده است. از میان ده ها تولید کننده اصلی نهایتا سه شرکت جهت ارزیابی نهایی و بررسی امکانات کارخانه انتخاب گردید و نهایتا شرایط و نتایج ارزیابی نهایی در اختیار مشتری محترم قرار گرفت. با توجه به خرید از تولید کننده اصلی و حذف واسطه های چینی عملا قیمت تمام شده محصول در حد مطلوبی کاهش و رضایت مشتری محترم را به همراه داشت.

به همراه مشتری یک بازدید از امکانات کارخانه و مراحل تولید و تست تجهیزات به عمل آمد. همچنین مدیر کارخانه در مورد چگونگی و نحوه عملکرد تجهیزات هم آموزش لازم را به مشتری داد.

در پایان ضمن تشکر از همراهی خوانندگان محترم، در صورت نیاز به تامین ماشین آلات از چین و یا اریه خدمات سورسینگ در چین و معرفی تولیدکنندگان معتبر کالای مد نظرتان لطفا از بخش اطلاعات تماس با من ارتباط برقرار کنید. همچنین با توجه به مسدود بودن حساب کونلون بانک و دشواری های نقل و انتقالات مالی با چین امکان پرداخت هزینه های خرید از چین و ارسال بار از چین، در ایران فراهم می‌باشد.

 

پیمایش به بالا