خرید جنس از فروشگاه های آنلاین چین

همانطور که در مقالات قبلی و یا پست‌های اینستاگرام اشاره شده، عمده فعالیت ما سورسینگ کالاهای صنعتی، تهیه و ارسال نمونه، تسهیل نقل و انتقالات مالی با ایجاد امکان پرداخت وجه در ایران، بازرسی کالا در مبدا و مترجمی زبان چینی می‌باشد.

تمرکز تیم ما با توجه به دانش و تجربه در زمینه کالاهای صنعتی بیشتر بر روی این نوع کالاهاست البته این به آن معنا نیست که در زمینه‌ی سورسینگ و تامین خواسته‌های مشتریان، ما بی نیاز از تجارب و دانش آنها هستیم ولی در هر صورت بسیاری از مشتریان محترم تقاضای کالاهای غیرصنعتی هم دارند. و امکاناتی که در اینجا از نظر ارتباط و مذاکره با فروشندگان و خرید و انتقال وجه و ارسال کالا وجود دارد برای این دسته از مشتریان هم مهیاست.

تجربه‌ی سورسینگ و تامین کالا در این مدت نشان داده مشتریانی که با این روش خرید انجام دادند با توجه به کاهش هزینه‌ها و رضایت از خرید، ترجیح میدهند بدون حضور فیزیکی در چین در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.

حضور آنلاین در چین

یکی از مواردی که در زمینه سورسینگ و رسیدن به فروشنده‌ی نهایی جهت خرید اهمیت دارد حضور مشتری در مراحل سورسینگ هست. هرچه ارتباط خریدار و فروشنده بیشتر باشد و اطلاعات مد نظر و اولویت‌های خریدار بهتر منتقل شود طبیعتا گزینه‌های معرفی شده بهتر بررسی و نتیجه نهایی نیز بهینه خواهد بود. همچنین فروشنده میتواند ارایه بهتری از توانایی و امکانات کارخانه خود داشته باشد.

من معمولا با حضور در کارخانه با ارسال عکس و فیلم و مدارک موجود فضایی فراهم میکنم که خریدار هم با امکانات کارخانه بهتر آشنا شود هم اگر نکات و مواردی مد نظرش هست از طریق من به فروشنده منتقل گردد.

خرید بذر گل از چین (Supply seed flowers from china)

به عنوان نمونه هفته گذشته یکی از مشتریان جهت تهیه بذر گل لوتوس(Lotus seeds) و گل بواردیا (Bouvardia seeds) از چین مراجعه نمود. با توجه به تحقیقاتی که خود این مشتری انجام داده بود کشور چین در زمینه تولید بذر گل هم پیشتاز بوده و توصیه کارشناسان این حوزه به ایشان تهیه بذر از چین به جای هلند بود.

البته سخت بودن مراودات کشورهای اروپایی با ایران در این شرایط هم تاثیر مضاعفی بر انتخاب این مشتری داشت. به هر حال نقل و انتقال مالی و ارسال نمونه های خریداری شده از چین به مراتب ساده تر از خرید از هلند میباشد.

پس از دریافت اطلاعات لازم از مشتری تولیدکنندگان معتبر در حوزه گل و گیاه شناسایی شدند و مورد بررسی دقیق از لحاظ اعتبار محصولات و رضایت مشتریان قبلی و… قرار گرفتند.

نهایتا برای این مشتری خرید مورد نظر انجام شد و فروشنده کالای مورد نظر را از طریق پست داخلی چین به دست من رساند. نمونه ها هم پس از بسته بندی مجدد به ایران ارسال گردید.

 

خرید عطر از چین

یکی دیگر از مشتریان که قبلا برای ایشان کالای صنعتی تهیه شده بود به دنبال یک عطر بود که در ایران پیدا نکرده بود و یا به نمونه های موجود در ایران از لحاظ اصالت کالا اطمینان نداشت.

پس از دریافت مشخصات عطر مورد نظر از طریق یک فروشگاه اینترنتی معتبر خرید ایشان هم انجام و کالای مورد نظرشان ارسال گردید.

موارد بالا نمونه هایی از تهیه اقلام غیرصنعتی برای مشتریان محترم بود. خیلی از دوستان و همکاران در ایران خرید از کشور دیگر را هنوز امری پیجیده و سخت در نظر میگیرند در صورتی که با امکانات و ارتیاطات امروز هزینه و زمان کمی جهت خرید این گونه کالاها صرف می‌شود.

 

خرید از آمازون و سایر وبسایت‌های فروش آنلاین

خرید از آمازون، خرید از علی اکسپرس، خرید از تایو بایو و سایر وبسایت‌های فروش آنلاین که در حال حاضر امکان خرید و ارسال از آنها در ایران فراهم نیست به سادگی برای مشتریان با امکان پرداخت وجه در ایران فراهم است.

البته وبسایت های فروش انلاین متفرقه زیادی هم وجود دارند که نیاز به اعتبارسنجی قبل از خرید دارند.

با توجه به توضیحات فوق همانطور که نام صفحه اینستاگرام ما “پل ایران و چین” هست امیدوارم مجموعه‌ی خدمات ما منجر به ایجاد ارتیاط موثر و رضایت در مشتریان محترم گردد و بتوانند به راحتی و با هزینه کم به خواسته‌های مد نظر خود برسند. در صورت تمایل جهت آشنایی بیشتر با روند فعالیت‌ها و گزارشات روزانه از بازرسی تا سورسینگ و ترجمه میتوانید از صفحه‌ی اینستاگرام به آدرس iran_china_bridge بازدید فرمایید.

پیمایش به بالا