خرید از برندهای مطرح در چین

تنوع محصولات مورد نیاز مخاطبین محترم و شیوه‌ی متفاوت سورسینگ و انجام کار برای هر محصول بعضا موجب سردرگمی‌هایی برای مخاطبین می‌شود. در این فرصت توضیحاتی را که اغلب به صورت تلفنی و یا در مکاتبات اینستاگرام با مخاطبین محترم داشته‌ام جهت روشن‌تر شدن وضعیت انجام کارها بیان می‌کنم.

خرید از برندهای مطرح در چین

خرید از برندهای مطرح در چین

بسیاری از دوستان و همراهان گرامی اغلب قبل از رجوع به مجموعه‌ی ما بخشی از کار سورسینگ را انجام داده‌اند. با سرچ اینترنتی به منابعی دست پیدا کرده که شاید قیمت‌های مناسبی هم پیشنهاد می‌کنند. در مورد این گروه از مخاطبین بیشتر بحث اعتبار سنجی شرکت‌های چینی مطرح است که البته در اکثر موارد طرف حساب آنها شرکت‌های تریدر چینی هستند و نه تولیدکنندگان و کارخانجات   چینی.

برخی از همراهان جهت خرید از چین با یک برند خاص و نه الزاما برند مطرح به ما رجوع می‌کنند. در مورد خرید از برندهای موجود در چین شرایط کمی متفاوت است و صرفا خدمات به صورت برقراری ارتباط با فروشنده یا برند مطرح شده با استفاده از مترجم زبان چینی محدود می‌شود. البته ارایه خدمات مشاوره بازرگانی و پیشگیری از تکرار اشتباهات سایرین و ارایه راهکارهای بهینه جهت خرید موفق برای تمامی همراهان گرامی میسر است. بسیاری از برندهای اروپایی و امریکایی در چین کارخانه تولید محصولات دارند. اگر کالاها در دسته‌ی کالاهای تحریمی باشد اغلب این فروشندگان از فروش به واسطه‌‌ها خودداری میکنند و طبق سیاست‌های شرکت خود بدون داشتن مشخصات مصرف کننده نهایی از فروش کالا یا خدمات خودداری میکنند. در حال حاضر تقریبا اکثر برندهای اروپایی و همه برندهای امریکایی به مصرف کنندگان ایرانی محصولی نمی فروشند و از عقد قرارداد با طرف ایرانی اجتناب می‌کنند. به عنوان نمونه خرید قطعات یدکی از چین برای ماشین‌آلات سنگین از برندهای اروپایی و امریکایی به سختی صورت می‌پذیرد. چون فروش این قطعات با توجه به شماره سریال دستگاه‌ها صورت می‌پذیرد و با توجه به سیستماتیک بودن این شرکت‌ها شانس زیادی برای خرید قطعات یدکی برای دستگاه‌های موجود در ایران متصور نیست. در خصوص تامین خود دستگاه شرایط بسیار بهتر از تامین قطعات یدکی است. در هر صورت شرایط تحریم و نیاز به کالاها بسیاری از شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان را به سمت خرید از کارخانجات اروپایی و امریکایی در چین سوق داده است.

طیف دیگری از محصولات از برندهای معتبر امریکایی و اروپایی با توجه به رنج وسیع کاربرد و استفاده، حساسیت‌های کمتری دارد. به عنوان مثال خرید ادوات ابزار دقیق از چین که به تازگی برای یکی از مشتریان محترم انجام گرفته با رعایت شرایط و دقت در نحوه ارتباط و ارایه مدارک امکان‌پذیر می‌باشد.

خرید از برندهای مطرح در چین

شیرهای کنترل، شیرهای برقی، انواع گیچ‌ها، پوزیشنر، فلومتر، لول ترنسمیتر، ترمومترها، پرشر گیج ها، پرشر سوییچ‌ها و سایر ادوات ابزار دقیق از برندهای معتبر اروپایی و امریکایی امکان تامین از چین توسط این مجموعه را دارند.

اکثر مخاطبین و همراهان ارجمند به دنبال خرید مستقیم از کارخانه هستند، هم به دلیل اطمینان بیشتر به کیفیت محصول و هم کاهش ریسک اعتماد به واسطه‌ها و تریدرها. امکان ارتباط مستقیم با کارخانه در چین و مذاکره از طرف آنها در این مجموعه فراهم است. با توجه به حضور مترجمین زبان چینی با اشراف بر موارد بازرگانی و فنی در مذاکره مستقیم با کارخانجات چینی بهره‌وری مذاکرات و نتیجه بخش بودن آن منجر به خرید با ریسک پایین و دسترسی به محصولات مورد نظر با قیمت‌های رقابتی می‌گردد. علاوه بر این معمولا در فضا و شرایط کارخانه ضمن ارزیابی توان و امکانات در ارتباط مستقیم با مشتریان به صورت آنلاین تصاویر برای مشتریان ارسال میگردد تا در صورت وجود سوال، رفع ابهامات در همان زمان صورت پذیرد.

با توجه به توضیحات بالا اگر در بحث خرید از چین به دنبال خرید برند اروپایی از چین هستید با ارسال اطلاعات به کارشناسان این مجموعه ضمن ارزیابی کارخانه و یا شرکت مورد نظر از خدمات مشاوره و مترجمین این مجموعه می‌توانید بهره‌مند گردید.  در این مرحله اگر برند مورد نظرتان در چین کارخانه داشته باشد معمولا با قیمت‌های مناسبی امکان تهیه کالای مورد نظر وجود دارد در هر صورت خرید از کارخانه‌های اروپایی در چین به دلیل حذف هزینه‌های واردات به چین  و بهره مندی از سیاست های تشویقی دولت چین در بحث صادرات مسیری منطقی جهت تامین کالا از چین می‌باشد. اگر در بحث سورسینگ نیاز به پیدا شدن کارخانه‌ی تولیدکننده کالای خود را دارید مشخصات کامل کالای مورد نظر را به کارشناسان ارسال نمایید تا مشاوره لازم در زمینه‌ی چگونگی انجام سورسینگ به شما ارایه گردد.

خدمات این مجموعه همانطور که در مباحث قبلی هم مطرح شده با پایان کار سورسینگ تمام نمی‌شود و پس از آن در صورت نیاز به تهیه نمونه کالا  از چین امکان هماهنگی با کارخانه و ارسال نمونه کالا به ایران فراهم می‌باشد. در برخی موارد نیاز به انجام بازرسی فنی در حین ساخت و همچنین بازرسی پیش از حمل وجود دارد که در این موارد می‌توانید از خدمات بازرسان متخصص این مجموعه بهره‌مند شوید.

در زمان عقد قرارداد با شرکت های چینی از مشاوره در تنظیم قرارداد و رعایت نکات مهم در تنظیم قرادادهای حقوقی  خدمات مشاوره کارشناسان بازرگانی این مجموعه در اختیار شما خواهد بود. همچنین در صورت نیاز به پرداخت وجه در چین امکان انجام حواله‌های ارزی و حواله ‌یوان برای مشتریان محترم امکان‌پذیر می‌باشد. در حال حاضر حساب کونلون بانک فقط برای موارد مربوط به خرید مواد غذایی و دارو  فعالیت دارد و به طور کلی در مورد سایر محصولات به سختی امکان پرداخت در کونلون بانک فراهم است. در صورت تغییر شرایط و تغییر رویکرد بانک کونلون امکان ارایه حساب کونلون به مشتریان محترم میسر می‌باشد.

به دلیل شرایط تحریم، تامین کالاهای تحریمی حتی از بسیاری از کارخانجات چینی به طور مستقیم امکان‌پذیر نمی‌باشد. در این موارد و در صورت امتناع کارخانجات چینی از فروش مستقیم به مصرف کننده ایرانی امکان ارایه پروفورما از شرکت تریدر چینی جهت تامین خواسته های مشتریان گرامی میسر خواهد بود.

در مقالات بعدی در خصوص شرایط حمل کالا از چین در دسته های حمل دریایی از چین، حمل هوایی از چین، حمل دریایی از چین به دوبی، حمل هوایی از چین به دوبی، ارسال کالا از دوبی به ایران و سایر شرایط حمل کالا و ترخیص کالا مواردی عنوان خواهد شد.

پیمایش به بالا