با کارمندتان در چین تماس بگیرید!

در مقاله‌های قبلی توضیحاتی در خصوص نحوه‌ی انجام فعالیت تیم ما در چین و ارایه خدمات به مشتریان محترم آورده شده است. با توجه به سوالاتی که کماکان برخی همکاران ارجمند و دوستان گرامی در این خصوص مطرح می‌نمایند و با توجه به رضایت و تجربیات سایر مشتریان در قالب دیگری این توضیحات ارایه می‌شود.

معمولا بسیاری از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی برای تامین کالای مورد نیاز خود در چین اقدام به سفر به این کشور میکنند. قبل از سفر هم تعدادی از تولیدکنندگان یا واسطه‌ها را شناسایی کرده و برای برگزاری جلسه و بازدید از امکانات فروشنده بهترین راه را سفر به چین می‌یابند. با توجه به تجربیاتی که سایر مشتریان در این رابطه داشته اند پیدا کردن بهترین و بهینه‌ترین مسیر برای تهیه کالا و پیدا کردن فروشنده الزاما سفر به چین و برگزاری جلسه و بازدید نمی‌باشد.

خیلی از مشتریان پس از ورود به چین و صرف هزینه و زمان به این نتیجه می‌رسند که این روش بازده و کارایی لازم برای آنها را نداشته و به خواسته های مد نظر خود نرسیده اند. برقراری ارتباط با واسطه ها یا تامین کنندگان در چین و شناسایی مناطقی که بورس تولید کالای مد نظر شماست نیازمند مهارت های تخصصی و تجربیات فراوان است. اگر به صرف حضور و شناسایی یک تولیدکننده عزم سفر به چین را دارید لازم است قبل از برنامه ریزی مواردی را بررسی نمایید:

اینکه آیا شرکتی که انتخاب نموده‌اید حتما تولید کننده‌ی محصول مورد نظر شما هست یا صرفا واسطه ای است که با تبلیغات اینترنتی و اشراف به امور بازرگانی تولیدات سایرین را در معرض فروش قرار داده است؟

آیا توانایی لازم برای برقرای ارتباط با این تامین کنندگان و بحث و مذاکرات بر سر قرارداد در تیم شما موجود هست یا نه؟ با توجه به اینکه بسیاری از محصولات تولیدی در چین توسط کارخانه و یا کارگاه هایی تولید میشود که در زمینه بازرگانی و ارتباط با مشتریان خارجی دانش چندانی ندارند، آیا در صورت پیدا کردن این شرکت‌ها توانایی مذاکره و تنظیم قراردادهای معتبر و حقوقی در تیم شما وجود دارد یا خیر.

ضمن احترام به سایر همکاران محترمی که در بحث مترجمی زبان چینی در اینجا فعال هستند باید عرض کنم بسیاری از مترجمین اشراف لازم به موارد فنی و قراردادی را نداشته و معمولا در پروسه ترجمه با مشکلاتی مواجه میشوند که طرفین به خواسته‌ی مورد نظر خود نمی‌رسند. لذا یکی از توصیه های من برای کسانی که قصد سفر به چین برای خرید دستگاه و ماشین‌آلات و کالاهای صنعتی را دارند استفاده از مترجمینی است که به کلمات و لغات کلیدی و فنی در این مباحث مسلط هستند. پیشنهاد میکنم قبل از نهایی کردن قرارداد با مترجم خود حتما از اشراف او به موارد فنی و لغات و اصطلاحات حقوقی و قراردادی اطمینان حاصل نمایید. بحث ترجمه توریسم و گردشگری بحثی کاملا متفاوت با ترجمه برای خرید کالای صنعتی است.

علاوه بر موارد فوق و دقت نظر در انتخاب مترجم پیشنهاد من به شخصه انتخاب یک فرد مسلط به بازار تامین کالا در چین می‌باشد. به طور کلی هر منطقه در چین مختص تولید کالا یا محصول خاصی است و با توجه به تراکم تولیدات در آن نواحی معمولا کیفیت و قیمت تمام شده نسبت به سایر نقاط منطقی‌تر خواهد بود.

یکی از مشتریان پس از سفر به چین قرارداد ترجمه ای را با من تنظیم کرد. من به شخصه میتوانستم فقط در موارد ترجمه به ایشان کمک کنم اما با توجه به تجربیاتی که در زمینه تامین کالای شخص مورد نظر داشتم پیشنهاد ارایه خدمات سورسینگ را به ایشان دادم.

ارایه خدمات سورسینگ در چین به چه شکل و معنایی است؟

با توجه به توضیحات فوق صرف حضور فیزیکی در چین و بازدید از چند واسطه یا تولیدکننده نتایج مورد نظر شما را برآورده نمی‌کند. شما میتوانید بدون سفر به چین و با حذف هزینه های سفر، اقامت، جابه جایی در چین و زمان، از ابتدا کار را در قالب یک پکیج برای یافتن تولیدکننده معتبر و ارزیابی آن به تیم ما بسپارید. در خدمات سورسینگ تولیدکننده‌ی دست اول کالای شما شناسایی شده و نهایتا از بین چند تولید کننده یک یا دو کارگاه یا کارخانه به شما معرفی می‌شود. این تولیدکنندگان الزاما واسطه نخواهند بود و امکانات و توان تولید و کیفت تولیداتشان ارزیابی میشود. لذا در همین گام با توجه به حذف واسطه‌ها و انتخاب مناطق هدف خرید مناسب‌تری در صورت تمایل مشتری اتفاق خواهد افتاد. در واقع شما بدون سفر به چین از امکان استخدام یک کارمند در چین با تسلط بر زبان چینی و اشراف بر بازار تولید کالاهای صنعتی استفاده خواهید نمود که شانس خرید با کیفیت و بهینه را به شکل مضاعفی افزایش خواهد داد.

مزایای روش:

  1. استفاده از اطلاعات فنی و دانش مشتری محترم ایرانی جهت تهیه کالا مطابق درخواست

این مهم در سایه ارتباط موثر و در دسترس بودن طرفین در طول انجام کار از طریق ارسال فیلم و عکس و مشخصات فنی و چک کردن و انتقال صحیح اطلاعات بین طرفین حاصل می‌شود.

  1. استفاده از امکانات حضور در چین و تسلط بر زبان چینی و انگلیسی و اشراف به امور بازرسی فنی و مناطق بورس تولید هر کالا
  2. صرفه جویی در هزینه پرواز، ایاب و ذهاب، ویزا، هتل و زمان

  1. حضور آنلاین مشتری محترم ایرانی در زمان حضور بنده در کارخانه و آشنایی و همراهی کامل در طول فرایند سورسینگ، خرید و تامین کالا

  1. امکان پرداخت وجه در ایران و عدم رویارویی با مشکلات نقل و انتقلات مالی

  1. امکان ارسال نمونه قبل از نهایی شدن خرید از طریق ارسال مسافری و یا فوراردر

 

پیمایش به بالا